خرید آنلاین فایل(دانلود تحقیق در موردتنش گرمایی در گاو شیری)

دانلود تحقیق در موردتنش گرمایی در گاو شیری//50526404/xmq
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با دانلود تحقیق در موردتنش گرمایی در گاو شیری

نام فایل : تنش گرمایی در گاو شیری


فرمت : .ppt


تعداد صفحه/اسلاید : 12


حجم : 1 مگابایتبنام خدا
تنش گرمایی در گاو شیری
تنش گرمایی در گاو شیری یکی از مهمترین علت های کاهش تولید و باروری در ماه های گرم سال می باشد.


این مشکل به صورت کاهش در مقدار تولید شیر و کاهش گوساله زایی به ازای هر باروری آشکار می شود.


در برخی از موارد تنش گرمایی اجتناب ناپذیر است اما می توان با مدیریت صحیح اثرات آن را به حداقل رسانید.
دامنه دمایی ایده آل برای گاوهای شیری بین 5/3 تا 5/18 درجه سانتیگراد می باشد.زمانی که دما به بالاتر از 21 درجه برسد کاهش مصرف خوراک اثری منفی بر تولید شیر دارد.زمانی که دما به بالای 32 درجه برسد کاهش قابل ملاحظه ای در تولید شیر اتفاق می افتد که از 3 تا 20 درصد را شامل می شود.


رطوبت نقش بسیار مهمی درتنش گرمایی دارد
با توجه به تحقیق انجام شده سه دامنه دما-رطوبت قابل توجه می باشد

دمای 38 درجه سانتیگراد و رطوبت 20 درصد
در این حالت باید یکسری اقدامات جدی در جهت کاهش تنش گرمایی در گله انجام شود

دمای 38 درجه و رطوبت 50 درصد
این دامنه خیلی خطرناک می باشد و اثرات تنش به حداکثر می رسد

دمای 38 درجه و رطوبت 80 درصد
در این دامنه حیوان به علت عدم توانایی در دفع گرما می میرد

با توجه به اینکه گاو یک دهم انسان عرق می کند پس به گرما حساس تر می باشد به همین دلیل گاو به منظور کاهش گرما به وسایل کمکی نیاز دارد این وسایل کمکی شامل سامانه های جابجا کننده هوا، کولر و مه پاش می باشد.

در شرایط تنش گرمایی در مکانهای بسته راکد ماندن
هوا می تواند بسیار خطرناک باشد. بنا بر این ضرورت
دارد در این مکانها هوا به سرعت جابجا شود.
این کار می تواند با تعبیه پنجره یا قرار دادن کولر
در سالن بسته انجام شود.

همچنین میتوان از مه پاش استفاده کرد که مه پاش روی آخور ها نصب میگردد و آب را به صورت پودر روی بدن حیوان می پاشد.


با توجه به اینکه گاوها در هنگام گرما میزان مصرف خوراک را کاهش میدهند، باید سعی کرد در مقدار کمتری از خوراک مقدار بیشتری از مواد غذایی مورد نیاز حیوان را تامین کرد این کار با استفاده از علوفه با کیفیت بالا و استفاده از مکمل های چربی در جیره امکان پذیر است. با توجه به اینکه گرما مصرف خوراک دام را 8 تا 12 درصد کاهش می دهد، اهمیت تغلیظ جیره غذایی روشن تر می شود.
همچنین با توجه به اینکه مصرف علوفه کاهش می یابد میتوان با استفاده ار مواد بافری در جیره به حفظ PH شکمبه کمک کرد. زیرا مصرف علوفه باعث ترشح مقادیر زیادی بزاق می شود و بیکربنات موجود در بزاق باعث حفظ PH شکمبه می شود.
افزایش دفعات خوراک دهی نیز باعث کاهش اثرات مخرب تنش گرمایی می شود اگر عمده خوراک بعد از ظهر و شب به دام داده شود موثرتر است.


یکی دیگر از اقدامات موثر افزایش میزان آب در دسترس حیوان می باشد. در شرایط تنش گرمایی باید به ازای هر 20 گاو یک آبخوری وجود داشته باشد.
از راه های دیگر مبارزه با تنش گرمایی استفاده از سایبان در صورت حضور گاوها در بهاربند می باشد.
....مطالب دیگر:
🔑امتحان نهایی دیفرانسیل 2 چهارم دبیرستان رشته ریاضی به همراه پاسخنامه اسفند 90🔑امتحان نهایی دیفرانسیل چهارم دبیرستان رشته ریاضی به همراه پاسخنامه اردیبهشت 91🔑امتحان نهایی دیفرانسیل چهارم دبیرستان رشته ریاضی به همراه پاسخنامه خرداد 91🔑آموزشی تعمیرات موبایل سری سوم 5 عدد🔑نرم افزار برنامه نویسی DzSoft Perl Editor 5.1🔑امتحان نهایی دیفرانسیل چهارم دبیرستان رشته ریاضی به همراه پاسخنامه خرداد 92🔑امتحان نهایی دیفرانسیل چهارم دبیرستان رشته ریاضی به همراه پاسخنامه خرداد 93🔑امتحان نهایی دیفرانسیل چهارم دبیرستان رشته ریاضی به همراه پاسخنامه دی 93🔑امتحان نهایی دیفرانسیل چهارم دبیرستان رشته ریاضی به همراه پاسخنامه شهریور 91🔑امتحان نهایی دیفرانسیل چهارم دبیرستان رشته ریاضی به همراه پاسخنامه شهریور 93🔑دانلود كتاب تحفه الاخيار🔑دانلود تحقیق"برابري يا عدم برابري ديه زن و مرد"🔑آموزش كامل تعميرات موبايل(اختصاصي)🔑امتحان نهایی دیفرانسیل چهارم دبیرستان رشته ریاضی به همراه پاسخنامه مرداد 91🔑امتحان نهایی دین و زندگی 2 چهارم دبیرستان رشته انسانی به همراه پاسخنامه خرداد 91🔑امتحان نهایی دین و زندگی 2 چهارم دبیرستان رشته انسانی به همراه پاسخنامه شهریور 90🔑امتحان نهایی دین و زندگی 2 چهارم دبیرستان رشته ریاضی به همراه پاسخنامه خرداد 91🔑امتحان نهایی دین و زندگی چهارم دبیرستان رشته انسانی به همراه پاسخنامه اردیبهشت 91🔑امتحان نهایی دین و زندگی چهارم دبیرستان رشته انسانی به همراه پاسخنامه تیر 89🔑دانلود مقاله تاريخ روابط عمومي در ايران🔑امتحان نهایی دین و زندگی چهارم دبیرستان رشته انسانی به همراه پاسخنامه تیر 90🔑امتحان نهایی دین و زندگی چهارم دبیرستان رشته انسانی به همراه پاسخنامه خرداد 91🔑نرم افزار کاربردی NERO 11🔑نرم افزار رنگین کمان سری 1🔑مقاله تاريخ كنترل كيفيت QC